Kajakowe Eldorado

Aktualne imprezy | 2022 | Informacje Organizacyjne

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Prowadzący udzielają szczegółowych informacji o imprezach. Oni też prowadzą zapisy i zbierają wpłaty – mają w tym celu stosowne pełnomocnictwa Zarządu Towarzystwa PLŁE KAJEL.

Poza kwotą przewidzianą do wydania, każdy z uczestników winien posiadać do ostatniego dnia imprezy równowartość 50 euro. Sprzęt biwakowy oraz opłaty za biwakowanie i wyżywienie we własnym zakresie (chyba, że w informacjach dot. imprezy pojawi się stosowna uwaga tego dotyczaca). Wymagane: umiejętność pływania oraz poczucie humoru i pozytywne myślenie, które przystoją wszystkim uczestnikom jako współorganizatorom imprezy.

Podane koszty są orientacyjne i na wszystkich spływach kajakowych obejmują:

  1. Transport ludzi i sprzętu w obie strony.
  2. Opłaty drogowe i parkingowe.
  3. Obsługę przewodnicką oraz bardzo porządne ubezpieczenie.
  4. Użytkowanie dobrego sprzętu pływającego firm PRIJON, DELSYK i LETTMANN.
  5. Profesjonalne prowadzenie imprezy, po której wystarczy radosnych wspomnień i wzruszeń na kolejne pół roku.

Imprezy organizowane są przez członków Towarzystwa Polska-Litwa-Łotwa-Estonia i tylko członkowie Towarzystwa biorą w nich udział. Wpisowe wynosi 20 zł plus roczna składka w wysokości 30 zł. Informacji szczegółowych dotyczących członkostwa udzielają prowadzący imprezy. Sukcesywnie podają oni również zapisanym na imprezy uczestnikom szczegółowe dane związane z realizacją imprez.

Prezentacja prowadzących spływy jest do przeczytania w naszej witrynie internetowej. Znajduje się też tam tekst o Towarzystwie Polska-Litwa-Łotwa-Estonia "KAJEL" w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Nie jesteśmy agencją turystyczną ani biurem podróży. Imprezy turystyczne członków Towarzystwa organizowane są po kosztach własnych jako wyprawy osób zainteresowanych niekonwencjonalnym spędzaniem wolnego czasu w potencjalnie ciekawych miejscach. Z uwagi na wyprawowy charakter imprez, uczestnicy powinni być przygotowani na zmiany w ich programie.

Towarzystwo Polska-Litwa-Łotwa-Estonia "KAJEL" ma w imprezach udział informacyjny i doradczy. Za ostateczny kształt wypraw odpowiedzialni są wyłącznie prowadzący imprezy i ich uczestnicy, z których każdy bierze w nich udział wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Trudności bywają różne, ale zwykle trasy są bez większych problemu dostępne dla przeciętnie doświadczonych kajakarzy. W trudniejszych miejscach mogą przytrafić się każdemu wywrotki, więc dostateczna umiejętność pływania i obycie z wodą są dla wszystkich niezbędne.

Uprawianie galer jest nam zupełnie obce, więc zwykle nie przebywamy w kajakach dłużej niż 6 godzin dziennie. Jesli pogoda i inne warunki na to pozwalają staramy się zawsze pomyszkować po brzegach, szczególnie wtedy, gdy jest tam coś ciekawego do zobaczenia, choć nasze kajaki są na tyle ergonomiczne, że można w nich „wysiedzieć” non stop nawet kilka godzin bez większego bólu. Deszczu się nie boimy, choć masochistami nie jesteśmy i warunki pogodowe zawsze bierzemy pod uwagę.

Prowadzący nasze imprezy dążą do tego aby dobrze się przygotować pod każdym względem do prowadzenia spływu na nieznanej często trasie. Dla ewentualnych donosów dotyczących incydentalnych przypadków odbiegających od tej reguły Zarząd naszego Towarzystwa zawsze chętnie „nadstawi ucha”. Mechanizm ten podwyższa gwarancje jakości imprezy, na którą zawsze największy wpływ mają i tak jej uczestnicy, więc to od nich przede wszystkim zależy jak świetna jest zabawa, bo zabawa jest zawsze.

ostatnia korekta: 24.01.2022 r.