Kajakowe Eldorado
Prowadzący: Ewa Kruszewska
Telefon: 604 459-528
Email: ,
Termin: 30.04-3.05.2020
Kraje: POLSKA - PODLASIE
Trasa: rzeka NAREW

1.

30.04-3.05.2020

POLSKA – Podlasie

rzeka NAREW przez Narwiański Park Narodowy

Koordynator: Ewa Kruszewska

Telefon: 604 459 528

Email: kruszewska.ewka@gmail.com

Prowadzący: Ewa Kruszewska

 

W tych dniach planowaliśmy popłynąć Krutynią, ale z powodu ograniczeń działania ośrodków i związanego z tym zakazu nocowania w sposób zorganizowany, pod dachem, zmuszeni byliśmy zmienić plany. Wybraliśmy więc Narew na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego.

Paroosobową grupą członków Towarzystwa i przyjaciół postanowiliśmy sprawdzić, jak w praktyce działa kwestia zachowania epidemicznego bezpieczeństwa w kontekście przeróżnych zakazów. Okazało się, że kajakarstwo jest jedną z najbezpieczniejszych form rekreacji i turystyki w tym trudnym czasie. Płynąc kajakami i śpiąc w oddzielnych namiotach nie narażaliśmy siebie ani innych na ryzykowne kontakty a dojeżdżając własnymi autami zminimalizowaliśmy ryzyko niemal do zera.

Popłynęliśmy od Suraża do Rzędzian, z biwakiem w Topilcu-Kolonii. Mogliśmy odwiedzić też siedzibę Narwiańskiego Parku Narodowego, która działała dla odwiedzających z niewielkimi tylko ograniczeniami. Pogoda nam dopisała – przez cały czas na wodzie towarzyszyło nam słońce. Nocą jednak temperatura nie rozpieszczała, choć nie trzeba niskich temperatur, by siedzieć długo przy ognisku, gdy towarzyszy mu gitara…

Ostatnia modyfikacja: 2020-08-22