Kajakowe Eldorado
Prowadzący: Ewa Kruszewska
Telefon: 604 459-528
Email:
Termin: 15-24.09.2023
Kraje: CHORWACJA
Trasa: Adriatyk, zatoka Kvarner - wyspa Cres

Prowadzący (koordynator): Ewa Kruszewska tel. 604 459 528, info@kajel.pl
Informacje: Ewa Kruszewska
Termin: 15 - 24.09.2023 r.
Trasa: CHORWACJA, wyspa Cres
Zgłoszenia: do 30 kwietnia 2023 mailowo na adres info@kajel.pl

Po raz pierwszy KAJEL wybierze się tak daleko na południe. We wrześniu, kiedy w Chorwacji kończy się już sezon i tłok a owoców jest w bród, zamierzamy spędzić tydzień nawyspie Cres. Droga będzie daleka, więc w trasie planujemy też coś pozwiedzać (w miarę możliwości czasowych).
W imprezie można wziąć udział na dwa sposoby:
1. wybrać się na spływ wzdłuż wybrzeży wyspy
2. po prostu pojechać z nami na tygodniowe wakacje do Chorwacji (bez spływu)

1. CRES KAJAKIEM

Mimo, że jest to pływanie po morzu, nie planujemy ekstremalnej wyprawy. Liczymy nadobrą pogodę (a taka tam jest przeważnie) i gładkie morze. Jednak czasem może powiać i mogą pojawić się fale, dlatego spływ przeznaczony jest dla doświadczonych kajakarzy, znających podstawowe techniki autoratownictwa na wodzie (do opanowania wtrakcie imprezy nr 9). Specyfika pływania wokół wysp tego typu wiąże się z zabraniem do kajaka, oprócz całego sprzętu biwakowego i wyżywienia, także zapasu słodkiej wody na kilka dni. Niewielkie, samotne i kamieniste plaże są niezwykle urokliwe, jednak często trudno jest tam pomieścić więcej, niż parę małych namiotów, dlatego pływać będziemy wmałych grupach. Pogoda w Chorwacji umożliwia nocowanie bez namiotu pod gołym niebem, jednak może zdarzyć się też deszcz i wtedy namiot jest nieodzowny.

Ze względu na ograniczoną pojemność przyczepy kajakowej – o udziale w spływie decyduje kolejność zgłoszeń (i wpłat). Ze wstępnych zapisów na imprezy w czasie tegorocznego zakończenia sezonu nad Wartą wynika, że wszystkie miejsca w kajakach są już zajęte, dlatego otwieramy listę rezerwową - zdarza się, ze ktoś rezygnuje z wyjazdu i wówczas zwalnia się miejsce. Zgłoszenia na listę rezerwową – telefonicznie lubmailowo na adres info@kajel.pl

2. CRES WAKACYJNIE
Wariant stacjonarny – tydzień na komfortowym kempingu (bez spływu).

Naszą bazą wypadową będzie komfortowy Camping Kovacine w miejscowości Cres: https://camp-kovacine.com/ Z tego kempingu zaczniemy spływ i do niego wrócimy, jednak osoby chcące po prostu odpocząć, mogą zamieszkać tu w namiotach lub wynająć domek na czas całego naszego pobytu. Przy kempingu jest plaża a na nim baseny i sklepy, więc można się stąd nie ruszać przez tydzień. Centrum małego i uroczego miasteczka Cres jest w odległości półgodzinnego spaceru od kempingu. Można też spędzić czas bardziej aktywnie, np.wypożyczając rowery i zwiedzać wyspę w ten sposób. Koszt pobytu na kempingu po sezonie to ok. 70 zł za osobę za dzień (choć ceny są różne w zależności od miejsca na kempingu). Koszt noclegu w domku czteroosobowym waha się w granicach 80 – 110 zł za osobę (dwa pokoje dwuosobowe, łazienka, aneks kuchenny) – zależnie od standardu domku i odległości od morza.

Ze względu na koniczność oszacowania kosztów imprezy (zwłaszcza transportu) wstępne zainteresowanie imprezą zgłosić należy jak najwcześniej mailowo na adres info@kajel.pl

Ostatnia modyfikacja: 2022-12-31
chorka4