Kajakowe Eldorado

Prowadzący |  Tadeusz Kuligowski

Tadeusz  KULIGOWSKI

Turystyczne pływanie kajakiem rozpoczął na dobre w 1990 roku i przez kilkanaście lat w kręgu rodziny i znajomych zorganizował w Polsce wiele spływów. Tak go to wciągnęło, że po kilkunastu latach stał się posiadaczem trzech kajaków i zaczął prowadzić rejestr swoich wędrówek, w których od 2004 roku przemierza blisko 1000 km rocznie.

Współorganizator i uczestnik cyklu „Kajakowe Eldorado” od jego XII edycji w 2006 r. Od tego samego roku datuje się początek jego pływania nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą. Członkostwo w Towarzystwie Polska-Litwa-Łotwa-Estonia zwiększyło zasięg terytorialny jego kajakowych wędrówek o kolejnych 7 krajów Europy (Łotwa, Ukraina, Estonia, Słowacja, Litwa, Czechy i Finlandia).

Od 2010 roku posiada uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo (nr legitymacji IK/10/05/011)  i prowadzi spływy pod patronatem Towarzystwa Polska-Litwa-Łotwa-Estonia, nie zaniedbując przy tym zarażania bakcylem kajakowych wędrówek drugiego już pokolenia w swojej rodzinie.

Warszawa, dnia 24 maja 2011 roku

Ostatnia modyfikacja: 2011-07-25